Jaká ŠKOLA může podpořit MÉ PODNIKÁNÍ?

 

Eliška Macurová

Nevím, jak to bylo u vás, ale pro mě byla škola vždycky samý stres a nervozita. Na jaké úrovni je dneska školství, to asi nemá cenu rozebírat, protože to nevyřešíme. Vždycky však bylo mým vnitřním přáním najít nebo vytvořit školu, která by nebyla stresující, ale podporující a která by se zaměřovala více na praxi než na teorii.

Mé první krůčky k tomuto snu začaly ve fázi, kdy jsem si uvědomovala, že chci nejen lidem pomáhat a radit jim v jejich financích, ale být i něco víc. Být průvodcem, oporou lidem, kteří potřebují pomoct s finanční situací a aby se nebáli svěřit a důvěřovat mi. Začala jsem se proto věnovat finančnímu vzdělávání a společně s manželem jsme se pustili do vytvoření podporujícího projektu financesusmevem.cz.

Miluji totiž vzdělávání, které mě každodenně posouvá výše a podporuje nejen mé podnikání, ale můj život a jeho kvalitu.

ALE…

Nechtěla jsem hlavně patřit mezi ty, kteří umí jenom kritizovat druhé, jak to není dobré, jak není dnešní školní výuka kvalitní a jak by se mělo učit atd. Kritizovat umí každý, to je nejjednodušší co může být a…promiňte mi za ten výraz, ale to umí každý „hlupák“.  A pokud chci jít změnám naproti a můžu přidat, jak se říká „ruku k dílu“, tak proč ne. SVĚTE DIV SE, PŘÁNÍ BYLO VYSLYŠENO A MÉ SNY SE DÁLE NAPLŇUJÍ.

Byli jsme s manželem osloveni, zda bychom se nechtěli stát součástí lektorského týmu ve vzdělávací virtuální škole podnikatelské samostatnosti a vyučovat tam předměty ohledně financí.  TAK TO JE SKVĚLÉ. A co to je ta virtuální škola? To nezní špatně. V tu chvíli mi proletěly hlavou vzpomínky na moje školní léta. JAKÉ?

Škola versus moje realita

Třeba to, že jsem neměla ráda povinnou četbu, hrůza…trpěla jsem u toho jako pes.  ALE VÍTE CO JE NA TOM ZAJÍMAVÉ? Dnes knihy miluji, jenom teď mám tři na nočním stolku a nevím, na kterou se vrhnout dřív. Tolik knih co jsem přečetla za posledních pár let, jsem nezvládla ani za celý můj život. A je to jenom tím, že čtu, co mě baví, co mi dělá radost a co mě inspiruje k tomu, abych byla v životě šťastná. Díky tomu dnes čtu ráda, rychle a velice mi to pomáhá nejen v profesní oblasti, ale i té vztahové a osobní. A je to přitom tak jednoduché.

Kdyby nás na školách podporovali, abychom mohli číst cokoliv, co by nás bavilo. Mohli bychom se daleko rychleji v četbě zdokonalovat, ale i v tom, v čem jsme dobří a hlavně, co bychom chtěli v životě dělat.

Bohužel, dnes je ale důležité se držet daných osnov a číst povinnou četbu.

Anebo jsem si vzpomněla na mé slohové práce…jejda to byl vždycky „porod“. Dlouho jsem si myslela a i okolí mě v tom utvrzovalo, že neumím psát, že je to moje velice slabá stránka. Přitom já jsem s nadšením odevzdávala své slohové práce, protože mě bavilo psát. Ale sprcha přišla při tučně červeně podtrhnuté známce, ale jednička to rozhodně nebyla. PROČ? Měla jsem tendence se rozepisovat do hloubky, popisovat všechny moje pocity a myšlenky probíhající nejen v tu chvílí, ale i představy poté.

ALE OSNOVA ZNĚLA JASNĚ.  O mé hlubší myšlenky nikdo nestál.

Paradox je, že dneska píšu články pro širokou veřejnost a lidé mi píšou krásné zpětné vazby, oceňují mé názory a právě ty hlubší myšlenky, názory…ach jo.

PROTO DĚKUJI.

Konečně přišla doba, že i věci, které bych si myslela, že nejsou možné, jsou dnes skutečností. Originalitu, kreativitu, svobodu a otevřené názory všichni vyhledávají a patří mezi „cenné“ zboží, za které jsme ochotni zaplatit.

A mohla bych tady psát spoustu příkladů z mého školního období, ale vím, že řešit a hledat chyby a nedokonalosti minulosti, nemá smysl. Důležité je myslet a žít v přítomnosti a myslet na svou budoucnost. A to já vidím v jedné zásadní cestě a tou je cesta vzdělávání se a to nejlépe každý den. 

VĚŘÍTE, ŽE MŮŽE BÝT VELIKÝ ROZDÍL MEZI „VZDĚLÁVÁNÍM“ A „VZDĚLÁVÁNÍM“?

Možná si tuto předešlou větu opakujete, čtete znovu a nevidíte v ní rozdíl. Ano…ve psané formě rozdíl není, ale obsah, pocity a výsledek může být velice odlišný. Některé přidané hodnoty nejdou vidět na první pohled, ale můžou být tak důležité, tak zásadní v našem posunu a to nejen v tom podnikatelském, ale i v osobním životě.

PROPOJENÍ…DVA V JEDNOM

Často jsem si zpětně uvědomila, že jsem se učila něco pro rozšíření svých odborných znalostí a následně jsem zjistila, že se mi tyto znalosti propojily a velice přispěly v použití do mého osobního života…neuvěřitelné a tak krásné…dalo by se říct dva v jednom.

JE ROZDÍL V UČENÍ ŽIVĚ A VIRTUÁLNĚ?

Rozdíl „vzdělávání“ a „vzdělávání“ může být

NEBO JSTE INTROVERT A NERADI VYSTUPUJETE NA VEŘEJNOSTI?

  • V naší škole se vyhnete zbytečným pocitům strachu, obav, naopak získáte podporu a konkrétní rady přímo od odborníků. A můžete si v pohodlí svého domova, třeba v teplákách studovat kdykoliv se vám to bude hodit a budete mít chuť.
  • Nemusíte ani řešit hlídání dětí a můžete si v klidu procházet předmět třeba večer, kdy už vaše ratolesti budou tvrdě „chrupkat“ ve svém pelíšku.

Těšíme se na každého z vás, kdo chcete měnit a změnit svůj život v takový, který je zatím jenom vaším snem.

Vítejte u nás ►►

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..