Jak podnikat a vydělávat dobrou komunikací

aircraft-1043836_1920Když se někoho zeptám, co je multilevel markteting, tak většinou dostanu odpověď: „To vím, to je ten podvod, taková ta pyramida, letadlo, do toho bych nikdy nešel…“

Ano, toto je velmi častý názor lidí na multilevel marketing. Když se ale těch samých lidí zeptáte, co je to síťový marketing nebo network marketing, tak už většinou nevědí a jen málo kdo řekne, že je to to samé. Jinými slovy, lidé si spojují podvodné systémy, kterých obzvlášť v minulosti bylo opravdu dost, s multilevel marketingem, ale neuvědomují si, že naopak multilevel marketing patří v dnešní době k nejpoctivějším a nejspravedlivějším systémům prodeje.

Ušetření peněz

V současné době se rozmáhá např.  nakupování od místních farmářů, pekařů atd. Proč? Protože nakupovat od VÝROBCE JE LEVNĚJŠÍ! A právě tak funguje síťový marketing. Každý registrovaný zákazník nakupuje přímo od VÝROBCE, tedy LEVNĚJI.

Podívejme se na to, jak funguje marketing obecně. Firma vyrobí např. prací prášek za určitou cenu, k této přičteme částku, kterou si naúčtuje přepravce. V tuto chvíli je zboží u prodejce a ten udělá co? K nákupní ceně připočítá své provozní náklady (nájem, energie, mzdy…) + svůj zisk a za tuto cenu si my prášek koupíme

Snímek1

Jiná firma vyrobí ten samý prášek, ale protože funguje systémem síťového marketingu, prodá tento prášek za velkoobchodní cenu registrovanému zákazníkovi, který tím, že nakupuje přímo od výrobce, výrazně ušetří (do ceny se totiž nepromítne ani doprava k prodejci, ani jeho nájemné, energie, mzdy zaměstnanců atd.…).

Snímek2

BONUSY „zaměstnancům“

Podívejme se na to z pohledu oceňování. Paní prodavačka v obchodě se musí tvářit mile (což jim tedy velmi často nejde, ale není se čemu divit, při nízké mzdě a vysokém pracovním nasazení), musí se snažit zákazníkovi doporučit zboží, které mu bude nejlépe vyhovovat a za to dostane svou odměnu (vždy stejnou odměnu).

Je úplně jedno, kolik toho prodá… tedy jedno to samozřejmě není, zaměstnavatel chce, aby prodala co nejvíce a pokud neprodá, přijde trest – nižší mzda, bez bonusů, odměn atd.

V network marketingu to funguje úplně opačně – distributor nakupuje za velkoobchodní ceny, prodává za maloobchodní ceny dané výrobcem a rozdíl je jeho zisk. Čím víc prodá, tím víc vydělá, tudíž je opravdu a poctivě odměněn za svou práci a především je motivovaný se o své zákazníky starat, aby se k němu vraceli.

 Odměny za zaučení…

A ještě tu máme jedno srovnání. Nedávno mi kamarádka říkala:

„To je hrozné, k nám do práce neustále přibírají nové lidi a já je musím učit, co a jak musí dělat. A už mě to nebaví.“

Stalo se vám to někdy? Že jste museli někomu vysvětlovat práci, učit ho co a jak má dělat…? A co jste za to dostali? Odměnila vás firma? A odměňuje vás za to každý měsíc?

Pokud ale pracujete v síťovém marketingu, přivedete nového člověka a práci ho naučíte, dostanete za to odměnu v podobě provizí. A co víc, tuto odměnu dostáváte každý měsíc po zbytek života! Ne jednou, ale pořád, dokud ten člověk svou práci vykonává. Proto máte samozřejmě motivaci ho práci učit a pomáhat mu, což opět v klasické firmě moc není.

Takže si to shrneme:

porovnání

Tak co? Který systém vám připadá spravedlivější? 

13442194_10208403744122691_957821249933716482_nKamila Lajčáková www.kamilalajcakova.cz

Má za sebou dlouhou cestu v osobním rozvoji. Dnes již ví, co může KAŽDÝ, bez výjimky, dokázat a proto ji baví dávat lidem návody, jak si každý den naplno užívat. Autorka eBooku zdarma: 3 KROKY K FINANČNÍ STABILITĚ + 3 TAJNÉ TRIKY aneb jak si do života přitáhnout více peněz.

Komentáře
 1. Viktor napsal:

  No já nevím záleží jak se to vezme, když je nějaká firma třeba malý pivovar a vaří si své pivo tak je většinou dražší než třeba když si koupíte nějakou klasiku v super marketu. Přece jenom záleží na prodejci jakou si stanový cenu. A myslím že člověk se může vzdělávat i sám v jakém koliv oboru já se teď snažím vzdělávat v tomhle systému automatizaci pro weby a e-shopy ale myslím že se to dá používat na mnohem více věcí a usnadní to práci. Když se to člověk naučí.

 2. Honza25 napsal:

  No právě si nejsem tak jistý jestli je to levnější ono asi jak co, když se jedná o nějaké vlastní výrobky jako třeba, různé sirupy, mýdla, vína, a nějaké vyráběné čaje atd.. Tak ty jsou většinou dražší než někde v supermarketech. Ale co se týká brambor,cibule, vajíčka od někoho místního tak je to většinou levnější a nevím jakou spojitost s tím má třeba takový marketing. Jak říkám já nejlepší marketing je spokojený zákazník. A nějak si nedokážu vysvětlit proč tomu tak je.

 3. Dana22 napsal:

  Dobrý den, ještě na mateřské dovolené jsem si pořídila e-shop s dětským oblečením. Začátek mého podnikání byl opravdu hodně těžký. Pak jeden můj známý řekl, aby jsem si na internetu našla tyto . Také jsem to udělala, tam mi poradili co a jak mám dělat. Teď se pomalu začalo v e-shopu dařit. Hezký den

 4. jan napsal:

  hraju goodgame empire gge login

 5. Herna napsal:

  Online hry tvoří důležitou a stále rostoucí část moderního herního průmyslu. S příchodem internetu a rozvojem technologií se otevřely nové možnosti pro hráče po celém světě, kteří se mohou spojit a hrát společně ve virtuálním prostředí. Online hry nabízejí širokou škálu žánrů a zážitků, které mohou být sdíleny a prožity s ostatními hráči v reálném čase.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..