Jak moc je důležité věřit svým snům a vytrvat?

girl-1857703_1920

Ne každý má na to, aby studoval vysokou školu. Asi tak jako já. Mám výuční list, ale mám se líp než vysokoškolák s nástupním platem dvanáct tisíc čistého.

Školu jsem dodělala v roce 2008 a už mám nějaké etapy svého pracovního života za sebou. Zkušenosti, praxe, kurzy, výpovědi, ale také podnikání. Nyní jen sleduji své vrstevnice  jak dodělávají Bc., studují Ing. a popřípadě hledají práci.

Nestačím zírat. Jedna hledá práci a nemůže ji najít kvůli tomu, že nemá praxi. Druhá práci našla s nástupním platem dvanáct tisíc čistého.

V duchu si tak říkám: „Nemám já se líp než oni?“

Nevěšte hlavu, vy, co jste na tom podobně jako já. S výučním listem a vadami jako dyslexie, dyskalkulie a dysgrafie. I my máme právo na to vydělávat pěkné penízeplnit si sny. Jen stačí najít vhodné téma, které je vašemu životu nejblíže, intenzivně se mu věnovat, budovat, hledat a učit se.

Rok 2016 a velký zlom

Když jsem jednoho krásného dne objevila pro mne vzácnou osůbku, která učila podnikání, věděla jsem, že musím něco pro sebe udělat, že jen já jsem svého štěstí strůjcem a nikdo jiný můj život nikdy žít nebude.

V tu dobu, kdy jsem objevila Podnikání z pláže, které mě dovedlo až do této etapy mého života, jsem živnostenský list měla už dávno zřízený a měla otevřený salon krásy. Ale stejně jsem pořád toužila po něčem větším.

beauty-saloon-569111_1920

Když jsem procházela kurzem, hlavním bodem bylo najít své téma, které umím nejlépe. Po dobu svého hledání jsem napsala a smazala tři eBooky. Po dopsání eBooků jsem vždy zjistila, že to vlastně není to správné téma, které hledám. Hledání mi trvalo asi měsíc.

Hlavní je se nevzdávat.

Došlo mi, že to, o čem vím nejvíc, je, jak se zbavit akné a problematické pleti, která mě trápila odmalička. A téma bylo na světě. Po půl roce pracování na svém snu vytvořit webové stránky, kde by mladé ženy našly veškeré potřebné informace, jak pečovat o problematickou pleť efektivně a s výsledkem, jsem zjišťovala, že by to chtělo ještě malinko pozměnit.

beauty-treatment-163540_1280

Nulová podpora 

Když jsem před více jak půl rokem začala vytvářet webové stránky a plně jsem se zabořila do tvoření a psaní, začalo také odrazovánínepochopení pro práci, která pro mě byla vysněná. Můj, dnes už bývalý přítel, byl zastáncem toho, že peníze se nedají vydělat jinak než zaměstnáním. To jsem odmítala pochopit.

Ale budiž, byl to jeho názor. Schovávala jsem se, abych mohla psát a tvořit, hledala jsem příležitosti, jak sama sobě dokázat, že nemá pravdu. Pro někoho by to znamenalo vzdát se a zabalit to. Pro mě to znamenalo výzvu.

Došlo mi, že dnes spousta lidí, co nemá na to, aby měli vysokoškolské vzdělání, se zahrabe někde ve fabrice a vzdá se svých snů. A proto z mé vlastní zkušenosti mohu říct:

„Nikdy se nenechte odradit od svých snů!“

Z toho důvodu jsem pozměnila své webové stránky i pro ty, co potřebují podporu nebo trochu nakopnout. Prostě žít své sny!

web_img_7582-682x1024Ingrid Klírová www.ingridklirova.cz

Ingrid je ženou, která miluje cestování, skvělé jídlo a svoji práci v oblasti kosmetiky a masáží. Díky svým problémům našla způsob, jak dnes pomáhat ženám bojovat s neduhy na obličeji i těle. Poskytuje soukromé konzultace a školení, jak pečovat o pleť a tělo i v pohodlí vašeho domova. Autorka eBooku: STOP AKNÉ, STOP SEBEKRITICE

Komentáře
 1. Nikola139 napsal:

  Zdravím všechny, téma jak se zbavit akné a problematické pleti mne také velmi zajímá. K tomu je však potřeba dohledat veškeré poznatky, které se dají čerpat z různých diskusí, je však potřeba počítat s tím, že to zabere mnoho času. Já jsem však téměř veškeré informace o tomto tématu zjistila také tady https://www.permanent-makeup-praha.cz/blog/

 2. Bára napsal:

  Ano podnikání z pláže taky znám, je to dost motivační a inspirativní jak si jít za svým snem. Mě osobně zajímá a baví přírodní kosmetika v tomhle stylu chtěla bych si někdy zkusit výrobu, už jsem si četla nějaké články na nějaké přírodní tinktury. A docela mě to fascinuje.

  • Ingrid napsal:

   Ahoj, už od mala mám ráda zvířátka. Pro jsem si po mateřské dovolené e-shop s potřebami pro zvířátka. Začátky z rozjezdem e-shopu byly obzvláště těžké.. Pak jsem na internetu objevila tyto webové stránky, tam pomohli vyřešit problémy z rozjezdem e-shopu. Teď to klape, jak má .

 3. Ema napsal:

  Svým snům by člověk měl věřit určitě, a to rozhodně ne jen v roli podnikatele, ale v každém povolání 🙂 Dovede jej to totiž ještě mnohem dál, než si vůbec uměl představit, a třeba jeho cesta bude ještě delší než moje přemýšlení nad tímto</a 🙂

 4. Ilona22 napsal:

  Ahoj, už od mala mě bavily ruční práce. Až na mateřské dovolené jsem začala háčkovat a plést pro své děti svetry a čepice. Pak mě jedna moje známá přivedla k tomu, že bych svoje výrobky mohla prodávat . Založila jsem si e-shop. Teď bych potřebovala poradit co jak. To vše jsem našla na tady , a můj e-shop začal pomalu fungovat. Přeji pěkný den.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..