JAK REGISTROVAT DOMÉNU A INSTALOVAT WORDPRESS

Chcete mít své vlastní internetové stránky, ale nevíte, jak si je založit? Povedu vás krok za krokem.

Naučíte se, kde a jak registrovat stránky pod názvem, který chcete,
jakého poskytovatele vybrat
a jaký hosting k nim dokoupit
, aby vám vše fungovalo.

Získáte tak svou privátní adresu pro své internetové projekty.

Ukážu vám také, jak jednoduše a bez stresu na své stránky instalovat WordPress, který je základem pro vytváření blogů, moderních informačních stránek nebo malých e-shopů.

Jmenuji se  Veronika Mašínová

Jsem zakladatelka této Virtuální školy podnikatelské samostatnosti, majitelka e-shopu se zdravotní obuví Obuv-botky.cz a majitelka a autorka několika dalších internetových stránek, které „běží“ právě na WordPressu. 

 

Více se o mně můžete dočíst na mých osobních stránkách veronikamasinova.cz.

Pro kontakt se mnou používejte e-mail napis@veronikamasinova.cz

Pokud vám něco nebude jasné nebo budete potřebovat pomoct, využijte kontaktní formulář zde vpravo.

Napsala jsem pro vás také e-book 4 PILÍŘE ÚSPĚŠNÉHO BYZNYSU A také jsem pro vás sestavila báječného Pomocníka, který vám ušetří kopu času a peněz a usnadní vaše podnikání - 111 NÁSTROJŮ PRO PODNIKÁNÍ, KTERÉ JSOU ZDARMA. 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Co se v tomto předmětu naučíte:

 • Kde registrovat doménu.
 • Co dělat, když je vámi zamýšlený název obsazený.
 • Přesný postup registrace.
 • Jak si správně vybrat hosting, aby vám stránky fungovaly.
 • Jak na stránky instalovat redakční systém WordPress - přesný návod krok za krokem.

Slovníček pojmů

V této lekci se setkáte s těmito termíny:

 1. doména = adresa stránky. Stejně jako vy někde bydlíte a máte svou adresu, mají ji i vaše stránky. Někdy se uvádí s www, a jindy bez. Např. doména naší Virtuální podnikatelské školy je samostatnypodnikatel.cz. Název se skládá vždy ze dvou částí:
  1. Z vlastního názvu bez diakritiky, tedy bez čárek a háčků. Může být jednoslovný nebo spojením více slov, a to buď do jednoho slova (samostatnypodnikatel), nebo oddělených pomlčkou (obuv-botky).
  2. Z koncovky. Nejčastěji v ČR volíme .cz, na Slovensku .sk, používané jsou také .eu nebo .com.
 2.  

 3. webhosting = dává vaší doméně život. Bez něj je doména jen slovo, nic víc. Jako Golem bez šému. Teprve hosting dodá život a je možné rozjet své vlastní projekty, instalovat jakékoliv prostředí a začít tvořit obsah stránek. 
 4.  

 5. poskytovatel = je firma, u které si doménu a webhosting objednáte a zaplatíte, tedy která vám ho poskytne. Je možné koupit si doménu u jednoho poskytovatele a webhosting u jiného, ale v praxi tento postup příliš nevolíte. Tato situace spíš nastane v momentě, kdy vám dříve zakoupený hosting přestane vyhovovat, a přejdete k jinému poskytovateli. Pro domény s následnou instalací WordPressu (WP) volím jako poskytovatele firmu Wedos, a to z důvodu velmi jednoduché instalace WP. E-shopy mi běží na doménách a hostingu zakoupených u Forpsi, to je také dobrý poskytovatel. Rozhodnutí o tom, jakého poskytovatele zvolíte, je plně na vás, ve videu najdete postup konkrétně u Wedosu, ale princip je stejný kdekoliv. 
 6.  

 7. WordPress (WP) - je to redakční systém, jeho instalací na své stránky získáte prostředí, ve kterém se můžete pohodlně pohybovat, psát články, vytvářet malé e-shopy, reklamní stránky nebo firemní vizitky. Na registrovanou doménu, ke které jste si koupili hosting, musíte vždy dál instalovat nějaké prostředí, něco konkrétního, v čem se pak pohybujete a stránky budujete. Pokud chcete např. e-shop, nasměrujete je na nějaký pronájem e-shopu, a na stránkách pak máte jejich prostředí, administraci apod. My instalujeme WP, takže se nám pak na nich objeví wordpressové prostředí, které můžete dál upravovat pomocí šablon a pluginů. Ale o tom už by byl zase jiný předmět. 

 

Nyní si pusťte výukové video, které vám vše vysvětlí a ukáže.

Pokud  budete postupovat podle videa, zastavujte si ho, jak potřebujete, a postupujte kousek po kousku. Dole pod videem máte celý postup s několika připomínkami a dovysvětlením ještě celý přepsaný. 

1.VIDEO: REGISTRACE DOMÉNY

Registrace domény

Pro registraci domény jsem se rozhodla využít poskytovatele Wedos. 

Protože vedle výborných cen má Wedos i  velmi jednoduchý proces instalace redakčního systému WordPress.

Jděte na www.wedos.cz. V horní části obrazovky vepíšete do kolonky požadovaný název domény a dáte Ověřit. Pokud doména není volná, je potřeba si se zamýšleným názvem pohrát. Můžete změnit pořadí slov, nějaké doplnit nebo jiné vynechat. Často pomůže vložit mezi slova pomlčku. Každý takto upravený název dáte znovu ověřit, dokud není doména volná a můžete si ji registrovat. Klikněte na Objednat a budete přesměrováni na další stránku.

Postup registrace:

 • 1
  1.krok - Výběr domény

  V prvním kroku máte znovu uvedenou doménu, kterou chcete registrovat. Pod tím je délka registrace. Můžete si zvolit od 1 roku až do 10 let. Pokud registrujete novou doménu, doporučuji zvolit 1 rok.

Poznámka: Proto, aby doména byla funkční, živá, je potřeba také objednat webhosting. U Wedosu to funguje tak, že si nejdříve registrujete doménu a teprve poté, co je doména v pořádku zaregistrovaná a ZAPLACENÁ, si objednáváte webhosting. Ale při registraci domény je již potřeba zaškrtnout, zda ho potom k doméně budete chtít objednat, nebo ne. My chceme i webhosting, a proto, aby byly stránky správně funkční, je potřeba objednat webhosting NoLimit. Nyní vidíme, že konečná cena s DPH bude 151 Kč. 

SLEVOVÝ KUPÓN:

Dále máte možnost vložit slevový kupón. Když ve vyhledávači Google zadáte Wedos slevové kupóny, vyjedou vám stránky, na kterých je možné stáhnout si kódy na slevu. Wedos vždycky dává 50% slevu na webhosting, takže tu nezapomeňte použít, až budete dělat objednávku webhostingu, protože můžete ušetřit. A Wedos také nabízí až 10% slevu na registraci domény, ale tyto kupóny platí jenom někdy. 

Slevové kupóny najdete na těchto adresách:

Wedos sleva
Vouchercloud
Facebook Wedos

Odsouhlasíme obchodní podmínky a klikneme na Pokračovat v objednávce

 • 2
  2.krok - Nastavení DNS serverů

  V následujícím druhém kroku nic neměníte, vše zůstává stejné, dáte opět souhlas s podmínkami registrace a Pokračovat v objednávce. 
 • 3
  3.krok - Přihlášení/registrace

  Ve třetím kroku vyplňujete své údaje. Pokud máte již nějakou doménu u Wedosu registrovanou, natáhnete si údaje ze svého účtu. Pokud ne, bude potřeba je vyplnit. V objednávce je žádáno ověření vaší totožnosti v kolonce Doklad-typ. Můžete si zvolit, co vám nejvíce vyhovuje. Na výběr je IČ, občanský průkaz, datum narození, pas a MPSV. Doménu registruji jako firma, proto si volím IČ, a vepíšu jej do dané kolonky. Na konci můžete zvolit, zda chcete kontakt, tedy to, co jste o sobě nyní vyplnili, vložit do adresáře kontaktů. Pokud registrujete poprvé, vložte si ho, budete to mít příště jednodušší.
 • 4
  4.krok - Majitel domény

  Čtvrtý krok se jeví stejný jako předešlý. Jsou zde již vyplněné údaje o vás a v tomto kroku si volíte, zda chcete doménu registrovat jako fyzická osoba nepodnikatel, tedy soukromě, jako podnikatel nebo právnická osoba. Pokud chcete stránky využívat pro podnikání, zvolte podnikatel, a vystavenou fakturu si pak můžete dát do nákladů. Zkontrolujeme vyplněné údaje, doplníme ty, které chybí, např. IČ, a zvolíme Pokračovat v objednávce.
 • 5
  5.krok - Fakturační údaje

  Posledním, pátým krokem je souhrn objednávky, opakování. Nahoře vidíme název domény, kterou si chceme registrovat, a délku zvolené registrace (1-10 let). Pod tím vidíme, zda si objednáváme i webhosting, a jaký druh. Ještě níže vidím své údaje, a ty překontroluji. Pokud si všimnu, že jsem někde udělal chybu nebo něco schází, jednoduše vpravo kliknu na Upravit a opravím, co je potřeba. Na závěr vidíme celkovou cenu k platbě. A zvolíme Dokončit objednávku. Proces registrace jsme úspěšně zvládli!

Úhrada domény

V tuto chvíli vám na e-mail přijde potvrzení o tom, že doména byla registrovaná, a informace, že je potřeba ji uhradit. To je nezbytné k tomu, abychom si k ní mohli objednat webhosting a začít na stránkách tvořit nějaký obsah. 

Přihlašte se do svého e-mailového účtu (toho e-mailu, který jste vyplnili v objednávkovém formuláři Wedosu) a zkontrolujte si, zda vám již přišla zpráva. E-maily přijdou dva.

 1. První bude zpráva o registraci domény.
 2. Po nějaké době přijde druhý e-mail (netřeba plašit, je tam časová prodleva), kde bude výzva k úhradě registrované domény.

V textu e-mailu najdete možnost zaplatit klasickým platebním převodem a v příloze máte i zálohovou fakturu, na které najdete všechny potřebné podklady k platbě. V textu bude také odkaz na možnost uhradit on-line, tedy on-line bankovním převodem nebo kartou. Výhodou tohoto způsobu platby je, že platba probíhá okamžitě, v reálném čase, a krátce po spárování platby automatickým systémem můžete pokračovat v objednání webhostingu. Pokud si zvolíte platbu klasickým převodem, musíte čekat do druhého dne, než se platba připíše Wedosu na účet. Já k platbě volím kartu, tedy okamžitou úhradu on-line.

 

Vyberte si preferovaný způsob platby a zvolte Pokračovat. Budete přesměrováni na platební bránu GoPay, kde samotná platba probíhá. V prvním kroku vidíte částku k platbě a vyplníte e-mail, na který vám potom přijde od GoPay potvrzení o proběhlé platbě, a dáte Potvrdit. V druhém kroku se dostáváme k samotnému zaplacení. Vyplníte číslo karty a další údaje a dáte Potvrdit. Pokud vše proběhlo v pořádku, přesměruje vás to zpět na stránky Wedosu a v horní části uvidíte hlášku, že on-line platba byla úspěšně provedena. 

Vlastnictví domény:

Úspěch! V tuto chvíli jste si registrovali svou vlastní doménu a jste jejím právoplatným majitelem. Pokud by si někdo teď chtěl registrovat doménu se stejným názvem, má smolíka, je vaše. 🙂 U Wedosu je potřeba chviličku počkat, než se platba spáruje, než Wedos platbu potvrdí a než vás potvrdí jako právoplatného majitele, a pustí tak dál k objednání webhostingu. 

Objednávka webhostingu

Přihlašte se znovu do svého e-mailového účtu. Najdete tam velké množství e-mailů od Wedosu, kde máte potvrzení o přijetí platby, oznámení o registraci domény, fakturu.

Poslední e-mail, který od nich pro tuto chvíli přijde a který nás zajímá, je zpráva, že doména byla zaregistrovaná a můžeme se přesunout k objednávce webhostingu. Když tento e-mail rozkliknete, dole najdete odkaz hosting.wedos, a na ten klikněte. Dostanete se na hlavní stránku, kde jste na počátku vepisovali zamýšlený název domény, a tam klikněte na tlačítko Objednat

Postup objednávky webhostingu:

Objednávka webhostingu je velmi podobná objednávkovému procesu domény.

 • 1
  1.krok - Základní informace

  a) V prvním kroku vyplníte do kolonky Doména název své právě registrované domény.
  b) Pod tím vidíte platební období, tedy na jak dlouhou dobu si webhosting objednáváte. Tato doba přímo souvisí s délkou období, na které jste si registrovali doménu. My jsme zvolili 1 rok, proto se nám tady nabízí roční platební období.
  c) V další kolonce volíme variantu webhostingu. Nabízí se nám dvě možnosti: NoLimit a NoLimit extra. V případě, že máte vyšší požadavky nebo nějaké náročné stránky, zvolíte NoLimit extra, ale pro běžné stránky plně dostačuje webhosting NoLimit.
  d) Příplatkové služby a verze PHP necháte beze změny (pokud tomu rozumíte a víte, co děláte a chcete, můžete měnit, ale pro běžného uživatele není třeba měnit nic). Všechny následující kolonky necháte také beze změny a sjedete až dolů ke kolonce Slevový kupón.

SLEVOVÝ KUPÓN:

Jak jsem již říkala, Wedos má vždy v nabídce 50% slevu na webhosting, takže si ten kupón - kód - najděte a zde ho vepište. A klikněte na tlačítko Použít kupón. Budete „vyhozeni“ zpět nahoru na stránku, kde uvidíte rámeček s informací, že slevový kupón byl nastaven. Když nyní sjedete na stránce zpět dolů, uvidíte, že se vám konečná cena přepočítala, byla ponížena o polovinu, a už nezaplatíte 363 Kč, ale jen 182 Kč. 

Slevové kupóny najdete na těchto adresách:

Wedos sleva
Vouchercloud
Facebook Wedos

Odsouhlasíme obchodní podmínky a klikneme na Pokračovat v objednávce

 • 2
  2.krok - Nastavení

  V druhém kroku vyplníte své údaje, vyberete, zda webhosting objednáváte jako nepodnikatel, podnikatel nebo právnická osoba, zkontrolujete, doplníte, co je potřeba, a zvolíte Pokračovat v objednávce.

   
 • 3
  3.krok - Shrnutí

  Třetí krok je shrnutím objednávky. Vidíte název domény, ke které si webhosting objednáváte, na jak dlouho (Období), druh webhostingu (NoLimit), další nastavení, příplatkové služby a své údaje. Vše zkontrolujte, a pokud je vše v pořádku, zvolte Dokončit objednávku

Úhrada webhostingu

Je to prakticky stejné jako úhrada domény. Přijde nám e-mail s potvrzením objednávky a poté e-mail s výzvou k úhradě. E-mail s výzvou může přijít až za nějakou dobu, chvíli to trvá, není třeba být nervózní, prostě jen počkejte, až dorazí.

E-mail rozklikněte, najděte odkaz na on-line platbu a klikněte. Budete přesměrováni na stránky Wedos a platba probíhá úplně stejně jako v případě platby domény. Vyberete si způsob on-line platby (kartou nebo on-line převodem), přesměruje vás to na GoPay platební bránu, a tam objednávku uhradíte. 

Hotovo

 

Běžte si dát nějakou odměnu. 🙂 Máte hotovo. Registrovali jste si doménu a máte k ní přiřazený webhosting. Můžete začít svůj plánovaný projekt. Ať už je to cokoliv - e-shop, blog, vizitka, osobní stránky. Pokud chcete na nové doméně využít WordPress, pusťte si i druhé video, kde vám ukáži, jak ho na právě registrovanou doménu instalovat. 


2.část - Instalace WordPressu

WordPress je nejrozšířenější redakční systém. Instalací získáte na své stránky jednoduché prostředí, které si můžete dále upravovat pomocí stovek šablon (zdarma nebo placených) a funkcionalitu rozšiřovat mnoha dostupnými pluginy, které z vašich stránek udělají např. e-shop, fotogalerii, reklamní stránky apod. To by bylo na další předmět. Tady si ukážeme jednoduchý proces instalace WordPressu na právě registrované doméně s uhrazeným webhostingem. 

Nyní si pusťte výukové video, které vám vše vysvětlí a ukáže.

Pokud  budete postupovat podle videa, zastavujte si ho, jak potřebujete, a postupujte kousek po kousku. Dole pod videem máte celý postup s několika připomínkami a dovysvětlením ještě celý přepsaný. 

2. ČÁST: INSTALACE WORDPRESSU

Instalace WordPressu

Instalace WordPressu je u Wedosu velmi jednoduchá.

 • 1
  1.krok instalace

1.Jděte na stránky Wedosu, nahoře na stránce uvidíte login a heslo, a tam se přihlásíte do administrace svého účtu u Wedosu. Přihlašovací údaje vám přišly v jednom z těch mnoha e-mailů.

2. Po přihlášení klikneme nahoře na položku Zákaznická administrace, a tím se dostaneme přímo do svého účtu.

3. Vlevo v hlavním menu zvolíme Webhosting. Otevře se nám stránka se seznamem zřízených webhostingů. Jejich názvy jsou totožné s názvy domén.

4. Vyberete ten, na kterém chcete instalovat WordPress, pro nás je to právě registrovaná nová doména. Klikneme na ni a vlevo v menu trochu níže zvolíme Instalátor aplikací.

5. V horní části vybereme ikonu WordPressu. Wedos nabízí k instalaci pouze WP verzi 3.9.2. I když je to starší verze, nevadí to, po instalaci si jej hned aktualizujete na nejvyšší možnou. 

Na stránce, která se nám otevře, nic neměníme. V okénku Nová instalace ---> Vyberte cíl volíte, kam přesně chcete WP instalovat. My necháme beze změny, protože chceme, aby se instaloval na „hlavní“ stranu, tedy přímo na stránku nazevdomeny.cz nebo nazevdomeny.sk apod.

VSUVKA:

Ještě před instalací WP se podíváme, jak doména vypadá. Když zadáte do prohlížeče adresu své domény, tedy nazevdomeny.cz nebo nazevdomeny.sk, objeví se vám obrázek s informací, že webhosting je aktivní. Vše je v pořádku, ale na stránce nic není. Není možné nikam nic psát, vkládat obrázky apod. Jednou z možností pro vytváření obsahu je instalace WP. 

 • 2
  2.krok instalace

Vrátíme se zpět na stránky Wedosu do naší administrace, tam, kde jsme skončili - na stránku s instalací WP a klikneme na tlačítko Vytvořit instalaci.

Na následující stránce vyplníme položky označené červenou hvězdičkou - ty jsou povinné. Dopíšeme Název stránek, což je to, co se bude objevovat nahoře na kartě, pokud někdo vaše stránky navštíví. Je to „lidský“ název, který jasně vyjadřuje, o čem stránky jsou a budou. Vyplníme Popis. Pokud nevíte, nestresujte se, tohle můžete měnit a doplňovat i později přímo z WP administrace na svých stránkách.

Dále zvolíme Uživatelské jméno správce. Správce budete vy, takže tam dáváte označení pro sebe. Já si vždy dávám své jméno, ale není to podmínka. Je to de facto uživatelské jméno, kterým se pak (a pomocí hesla) budete přihlašovat do administrace WP přímo na svých stránkách. 

Poslední položka, kterou vyplníme, je e-mail správce. Tento e-mail je pak přímo propojen s instalovaným WP, chodí vám na něj např. komentáře, upozornění apod., takže by to měl být určitě e-mail, který je funkční a používáte ho. A dáme Pokračovat.

Na následující stránce máme shrnutí všeho, co jme nastavili a vyplnili, zkontrolujeme a dáme Zahájit instalaci.

 • 3
  3.Krok instalace

Instalace bude nyní skrytě probíhat. Můžete si jít dát kafíčko a po nějaké době (rozmezí je různé - 10 minut až 1 hodina) se vraťte na své stránky, na svou nově registrovanou doménu.

To, že instalace byla dokončena, poznáte podle toho, že vám zmizí ten obdélník s textem, že webhosting je aktivní, a najdete tam černo-bílé stránky.

Hurá, na svých nově registrovaných stránkách jste úspěšně instalovali WordPress!

Poznámka: Pokud se vám ani po 2 hodinách na doméně neobjeví nainstalovaný WordPress a stránka pro přihlášení (wp-admin) stále hlásí chybu Not found, bude potřeba nasměrovat koupený webhosting na koupenou doménu. Občas se zkrátka stane, že to namířené není.  Jak na to?

 1. Přihlašte se do administrace Wedosu.
 2. Vlevo zvolte Seznam domén a klikněte na tu, na kterou jste nyní instalovali WP.
 3. Vlevo v menu klikněte na Nastavení DNS záznamů služby a zvolte první variantu Webhosting.
 4. Klikněte na nastavit. Změna se na vaší doméně projeví do hodiny. 

První kroky s WordPressem

Přihlášení do administrace WordPressu:

 1. Jděte do svého e-mailu a najděte v množství přijatých zpráv od Wedosu e-mail s předmětem Webhosting nazevdomeny.cz - instalace aplikace WordPress dokončena. Ten rozklikněte a v textu najděte heslo k admin účtu. To si zkopírujte.
 2. Vraťte se na své stránky a v levém sloupci klikněte na Přihlásit. Vyplňte uživatelské jméno (to je uživatelské jméno správce, které jste vyplňovali v procesu instalace) a heslo - vložte to, které jste si zkopírovali z e-mailu. A dejte Přihlásit se.
 3. Budete přesměrováni do administrace WordPressu na tzv. Nástěnku

Změna hesla pro přihlašování do WordPressu:

 1. Vlevo klikněte na položku Uživatelé a vyberte sebe (nikdo jiný tam ani v tuto chvíli není). Klikněte.
 2. Ve svém profilu sjeďte až dolů a do kolonky Nové heslo vepište své heslo, kterým se chcete přihlašovat. Repeat new password znamená, že to stejné heslo napíšete ještě jednou. 
 3. Dejte Aktualizovat profil.

V tuto chvíli je heslo pro přihlašování do administrace vašich stránek změněno. 

Aktualizace WordPressu:

 1. Přepněte se vlevo na Nástěnku a nahoře uvidíte hlášku, že je k dispozici nový WordPress a doporučuje se aktualizace.
 2. Klikněte na odkaz Provést aktualizaci.
 3.  A na modré tlačítko Aktualizovat.
 4. Provede se aktualizace (chvíli to trvá).
 5. Po dokončení budete automaticky odhlášeni a je potřeba se znovu přihlásit.

Náhled stránek z administrace:

Pokud se chcete z administrace přepnout na své stránky a vidět, jak vypadají v reálu, tak vlevo nahoře je ikona domečku a vedle je název vašich stránek. Když na to kliknete, dostanete se na své stránky a vidíte, jak vypadají. 

Změna vzhledu stránek - instalace šablony:

Vrátíte se zpět do administrace stránek a vlevo zvolíte Vzhled. Rozkliknete. Máte tam předinstalované již 3 šablony vzhledu. Můžete si instalovat další, na výběr je velké množství. Stačí kliknout na Instalovat šablonu a vybrat si. 

Často se mě ptáte na doporučení šablony. To je těžké. Záleží na tom, na co budou vaše stránky zaměřené. Jinou šablonu vyberete pro kosmetické služby a jinou pro burzovní obchody. Musíte zkoušet, hledat. Nebojte se si šablonu instalovat, podívat se, jak na vašich stránkách vypadá. Když se vám nebude líbit, jednoduše ji přeinstalujete nějakou jinou.

Já sama jsem vyzkoušela hodně šablon, ale nakonec jsem všechyn své WP weby převedla na Mioweb. A tak nějak lituju, že jsem s tím dlouho otálela. Práce v této šabloně je neskutečně jednoduchá. A výsledek je krásný. Co já jsem se namořila třeba jen s rozdělením části stránky na 2 stejné šásti, kdy jsem chtěla v jedné mít obrázek a v druhé text tak, aby to bylo krásně zarovnané. A co tlačítka, formuláře, interaktivní prvky atd. atd. Musela jsem instalovat mnoho rozšíření (pluginů) do WP a často VELMI pracně stránku poskládávat. A někdy se mi ani tak nepovedlo to dovést do stavu, abych byla 100% spokojená.

Proto za sebe Mioweb doporučuji a to i jako člověk, který je celkem technicky zdatný. Práce s ním je prostě radost a vystavíte na něm modern, svěží a pěkné webovky. Však také celá tato škola stojí na Miowebu a dělala jsem jí já sama ;-).

MÁTE HOTOVO! ZVLÁDLI JSTE TO! 


CO JSTE SE NAUČILI A UMÍTE:

 V tomto předmětu jste odstartovali své on-line podnikání. Nyní víte:

 • Jak registrovat doménu.
 • Jaký webhosting si k ní vybrat.
 • Jak nejjednodušeji instalovat WordPress.

Máte vytvořené základy, na kterých můžete dál stavět.

 
FOTO2316Děkuji za vaši pozornost.

Přeji vám úspěšný start do on-line světa skrz vaše nové domény a weby a těším se v některém z dalších mých předmětů. 

 

 

Domácí úkol

Co by to bylo za školu bez domácího úkolu? 🙂 Mám pro vás jeden příjemný. Napište mi, jakou doménu jste si podle tohoto návodu registrovali. Zařadím vás do školní síně doménové slávy. Jako důkaz, inspiraci a motivaci pro ostatní studenty, že se to dá zvládnout. 

DOMÉNOVÁ SÍŇ SLÁVY

Čeká na vaše www adresy.....

Podívejte se na další VÝUKOVÉ PŘEDMĚTY naší školy a zjistěte, 
kam můžete jít dál a s čím vám  ještě můžeme pomoci. 

 

Přejít na nabídku dalších výukových předmětů naší školy   >> 

 1. Michelle napsal:

  Je úžasné, že je to psané krok za krokem můžu si tak vedle otevřít potřebnou stránku, postupovat přesně podle návodu a podívat se kdykoliv jestli to dělám dobře. Kromě toho psané “česky” tím myslím srozumitelně a jednoduše 🙂

  • Veronika Masinova napsal:

   Děkuji za zhodnocení z praxe 🙂 To je náš způsob práce, jednoduše, srozumitelně a s důrazem na to dojít do cíle a k požadovanému výsledku. Ať se daří!

 2. Petr napsal:

  Moc děkuji za návod je perfektní.Jak mám udělat ten domácí úkol? Děkuji

  • Veronika Masinova napsal:

   Díky Petře 🙂 Domácí úkol uděláte jednoduše – pošlete mi odkaz na svou webovou stránku, kterou jste si podle návodu registroval a instaloval na ni WordPress a já ji vložím do doménové síně slávy.

 3. Petr napsal:

  Děkuji pošlu ji až to budu mít hotoví děkuji

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..